Finala CFR Cluj-FC Timişoara va începe la 21:00 în loc de 20:45

Finala Cupei României dintre CFR Cluj şi FC Timişoara se va disputa începând cu ora 21:00, şi nu 20:45 aşa cum era programată iniţial, deoarece se doreşte ca spectacolul de lumini dinaintea întâlnirii să se vadă în cele mai bune condiţii, informează site-ul FRF.


Decalarea orei de start a meciulului a fost hotărâtă de comun acord cu deţinatorul drepturilor de televizare, Antena 1.

Finala Cupei României Timişoreana se va desfăşura sâmbătă, de la ora 21:00, între formaţiile CFR Cluj şi FC Timişoara.

Partida va avea loc la Târgu Jiu, pe stadionul Municipal, şi se va disputa cu casa închisă, după ce toate biletele puse în vânzare au fost epuizate.

Taguri: finala   poli timisoara   cfr cluj   televizare  

12.06.2009

Comentarii

CeQtYNAghzjgIhm @ 06.05.2013 04:17
sisGsk , [url=http://prrxsjbzsidd.com/] prrxsjbzsidd[/url], [link=http://vrehuegdivsj.com/ ]vrehuegdivsj[/link], http://eqprlwfwkbsf.com/

KpyKNPYuWznwusDi @ 02.05.2013 13:42
ZKX9NG <a href="http://cmkfbtfaijxa.com/ ">cmkfbtfaijxa</a>

KpyKNPYuWznwusDi @ 02.05.2013 13:42
ZKX9NG <a href="http://cmkfbtfaijxa.com/ ">cmkfbtfaijxa</a>

ydaDOnfZUKZJMHF @ 01.05.2013 02:24
Weeeee, what a quick and easy soliuton.

Rebeca @ 14.06.2009 00:14
Am facut parte din galeria lui Poli Timisoara si pot spune ca acest comportament nu a fost unul intamplator,totul a fost motivat.Nu se poate tolera un asemnea arbitraj ! Nu se iau masuri,parerea presedintilor cluburilor nu conteaza etc.Actionam dupa legea junglei.Pacat ...

Cipri @ 14.06.2009 00:06
Nu inteleg de ce se pune atat miza pe cea ce spune lumea despre noi. Cand o sa fie ceva demn de vazut se vor uita. Nu va mai amagiti domnilor comentatori ca dumneavoastra si imaginile pe care posturile de tv le prezinta ar prezenta un mai mare interes decat cel pe care il incita un spectacol de circ. Sunt 2 jumatati - una buna si una rea. Daca nu sunteti in stare sa promovati pe cea buna, macar nu va mai etalati cunostintele in comentarii" extraordinare" care subliniaza uratul. Nu ne fac cinste, noi nu le apreciem si dumneavoastra nu castigati respect profesional. Ati avea succes in Liga lui Becali insa. Incercati, nu veti fi dezamagiti!

cipri @ 14.06.2009 00:00
E o rusine pentru Timisoara si o rusine pentru toate posturile de tv din tara.Comentatorii sportivi ar trebui sa educe, nu sa incite la scandal. In loc de stiri ei (si posturile pe care le reprezinta) isi dovedesc neputinta incercand sa smulga declaratii belicoase de la "oamenii de frunte" ai fotbalului romanesc. Am vazut scandalul d-le regizor antena1, am fi vrut sa vedem si spectacolul adevarat pe care l-ar fi meritat fotbalul prin decernarea cupei.In loc de asta dumneata ai preferat sa te cobori la un suporter al huliganismului.Frumos!

xaby74 @ 13.06.2009 23:09
BRAVO CFR CLUJ!!!Sunt mandru ca sunt ARDELEAN!!!Capitala are ce invata de la noi!!!

xaby74 @ 13.06.2009 23:06
RUSINE TIMISOARA!!!Cu comportamentul de azi a-ti facut de rusine Banatul si Ardealul!!!Azi trebuia sa aratam capitalei ca suntem mai civilizati decat ei.Conducatorii de la Timisoara ar trebui sa ia exemplu de la cei din Brasov si Medias,sa nu mai instige,pentru ca rezultatul s-a vazut si in tribuna si in teren.Azi a-s fii vrut sa fiu mandru ca sunt din "provincie",dar...BRAVO CFR CLUJ!!!

ciprian @ 13.06.2009 23:01
care au fost argumentele in favoarea tg. jiului, si iasul nu le-a avut? organizarea s-a vazut...varza...stadion mic,gazonul e la fel de prost ca-n copou...aaa ce prosti suntem...aveti ceva datorii,combinatii ascunse cu condescu,va are la mana cu ceva...nesimtitilor...votati-l in cont pe sandu si o sa vedeti in continuare magariile astea pe stadioanele din romania...frf=hoti cu acte-n regula

adi @ 13.06.2009 23:00
cfr nu avea ce cauta in aceasta finala daca nu cumpara meciul cu vaslui de la ionica serea

FObos @ 13.06.2009 22:56
RUISINEEE!!!Daca ati reusit sa scoteti din pepeni CEA MAI FAIR PLAY galerie ...RUSINE!!!!

lucian @ 13.06.2009 22:04
Sunt dezamagit de comentatorii de la gsp sau antena 1 am impresia ca nu se pricep la fotbal . la gigel bucur nu a fost penalti la reluari s-a vazut clar si va spun eu din 10arbitrii din UCL 9 nu dadeau.iar la toni penaltiul este la latitudinea arbitrului.Timisoara daca pierde cupa cum a si pierdut campionatul este vina exclusiva a lui Iancu pentru ca echipa nu are antrenor si daca continua in acest fel nu stiu ce cauta in preliminariile UCL.Oricum sunt dezamagit de jocul Timisoarei din aceasta seara precum si din ultimele 5-6 etape din campionat.

ilditm @ 13.06.2009 22:02
in nici un campionat din lumea asta ,de o asa importanta nu am vazut vreun arbitru sa acorde cu asa o usurinta 11 m.In Anglia la o faza mult mai clara si NU s/a acordatpenalty. este ca o lege nescrisa.dar scuze am uitat. . . noi traim intr-o alta lume. . .da ,da,da . . .LUMEA LUI SANDU SI LUCESCU. oare oamenii astia nu se tem de Dumnezeu!

dan @ 13.06.2009 21:55
Timisoara PIULI Timisoara PIULI Timisoara PIULI Timisoara PIULI Timisoara cu magarii made by Iancu nu veti cistiga nimic niciodata a facut circ cu cele 6 pc sa intors impotriva echipei oare cum jucau ei daca erau pe primul loc inainte de meciul cu urzicenii?? acum presiune pe Balaj aiurea ,a fost 11 m clar ce va tot vaitati BANATUL e fruntea .........C.u.r.u.l.u.i

       1   2       » 

Comenteaza

capcha

Dinamo
Dinamo
1:1 CFR Cluj
CFR Cluj
24.03.2010 21:00

Semifinală tur, 24.03.2010

FC Brașov
FC Brașov
1:0 FC Vaslui
FC Vaslui
25.03.2010 20:00

Semifinală tur, 25.03.2010

CFR Cluj
CFR Cluj
2:1 Dinamo
Dinamo
14.04.2010 20:15

Semifinală retur, 14.04.2010, ora 20.15, Cluj Napoca

Goluri: Dica (51), Traore (78) / And.Cristea (73)

FC Vaslui
FC Vaslui
4:0 FC Brașov
FC Brașov
15.04.2010 20:15

Semifinală retur, 15.04.2010, ora 20.15, Vaslui

Goluri: Costin ('28), Wesley ('29), Sanmartean ('53), Costly ('73)

CFR Cluj
CFR Cluj
versus FC Vaslui
FC Vaslui
26.05.2010 21:00

Finala Cupei Romaniei, 2009/2010

Iasi, stadionul Emil Alexandrescu

Drumul spre finală 2010

OPTIMI DE FINALĂ
27, 28, 29 oct. 2009
(vezi AICI rezultatele)
SFERTURI DE FINALĂ
17, 18, 19 nov. 2009

(vezi AICI
rezultatele)
SEMIFINALE
24, 25 martie 2010 (tur)
14, 15 aprilie 2010 (retur)

(vezi AICI rezultatele)
FINALA CUPEI ROMÂNIEI
26 mai 2010
(Iași)
CFR Cluj - FC Vaslui 5-4

FINALA 2008/2009
13 iunie 2009, Târgu Jiu
CFR Cluj - FC Timișoara 3-0
Deac (6), Peralta (28), Culio (53)

Podiumul

Steaua   20 Cupe
Rapid     13  Cupe
Dinamo 12  Cupe

Finale

72 de finale s-au jucat din 1934 pînă în prezent.
Vezi toate rezultatele

Top scoruri

2-1 este cel mai întîlnit scor al finalei Cupei României. El s-a înregistrat de 15 ori pînă acum. Pe locul secund este 1-0 (de 11 ori), urmat de 2-0 (de 10 ori).

Totul despre Cupă

Arhiva Stiri

L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31