Dinamo este cea de-a patra semifinalistă a Cupei României

Dinamo București a trecut joi seară cu 2-1 de Astra Ploiești, pe terenul ultimei echipe, în sferturile de finală ale Cupei României Timișoreana, și s-a calificat pentru semifinalele care vor avea lor în martie/aprilie 2010.

Pentru Dinamo au marcat Andrei Cristea, în minutele 10 și 54, în timp ce pentru gazde a înscris Păun, în minutul 16, din penalty. Semifinalele vor avea loc astfel: în 23-24 martie 2010 se va desfăşura manşa tur, în timp ce returul se va disputa pe 13-14 aprilie. Celelalte trei semifinaliste sînt FC Brașov, FC Vaslui și CFR Cluj.

Finala Cupei României se va desfăşura la Iaşi, pe stadionul Emil Alexandrescu, în data de 6 iunie 2010.

Taguri: dinamo   astra ploiesti   sferturi   semifinale